1 2 3 4 5 6

Kalendár podujatí

Podujatia v období od August 2022Júl 2023

08. až 29.08.2022 Kino v (zá)Hrade

Kino v (zá)hrade

Letné klubové premietania medzi múrmi Kežmarského hradu

začiatok premietaní o 20:30

vstupné 4,00 €

Program:

Amélia z Montmartru - ilustračný obrázok

pondelok 8. august - AMÉLIA Z MONTMARTRU

Predfilm: DIVOKÉ BYTOSTI
Tri príbehy odohrávajúce sa na tajuplnom ostrove. Animovaný film autorov Marty Prokopovej a Michala Blaška zahaľuje spomienky na detstvo a dospievanie do omamných obrazov a sugestívnych zvukov.
Animovaný, SR/ČR, 2019, 9 min, r. M. Prokopová, M. Blaško, MP12+.
---
AMÉLIA Z MONTMARTRU

Film plný pestrých farieb, poézie, humoru a najmä lásky o čašníčke z Montmartru, ktorá sa rozhodne konať dobro, ktorému nie je možné odolať. Kultový liek na zlú náladu po dvadsiatich rokoch znovu v kinách.

31. augusta 1997 o 4. hodine ráno dostala Amélia nápad. Musí za každú cenu nájsť dávneho majiteľa škatuľky spomienok, ktorú náhodou našla vo svojom byte, a poklad mu vrátiť. Ak to ocení, je rozhodnuté. Amélia začne zasahovať iným ľuďom do života. Ak nie, tak nič.

Kultovú romantickú komédiu o nesmelej Parížanke s láskavým srdcom milujú vďaka jej hravosti a pôvabu milióny divákov po celom svete, Film o drobných, ale o to dôležitejších radostiach, ktorý získal množstvo prestížnych filmových ocenení, ani po 20 rokoch od premiéry nestratil nič zo svojho šarmu a vracia sa do slovenských kín.

Romantická komédia, Francúzsko, 2001, 117 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami.

Réžia: Jean-Pierre Jeunet. Scenár: Guillaume Laurant, Jean-Pierre Jeunet. Kamera: Bruno Delbonnel. Strih: Hervé Schneid. Zvuk: Vincent Arnardi. Hudba: Yann Tiersen. Hrajú: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Rufus, Jamel Debbouze, Clotilde Mollet, Isabelle Nanty, Dominique Pinon, Yolande Moreau, Maurice Bénichou a ďalší.

Distribútor: Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK)
Formát: MP4
Prístupnosť: MP15+
Vstupné: 4 €


 

Muréna - ilustračný obrázok k filmu

pondelok 15. august - MURÉNA

Predfilm: DÚFAM, ŽE ...
Príbeh dvoch mladých ľudí z východného Slovenska, ktorých spojilo jedno školenie pod Tatrami. Debutový krátkometrážny hraný film, ktorý vznikol za symbiózy dvoch mladých ľudí, ktorí sa pokúsia ukázať mladým ľuďom, aké je dôležité byť opatrným vždy a všade!
Hraný, SR, 2021, 24 min, r. Jakub Komara, k. Samuel Líška, p. Gabriela Ulbrichová.
---
MURÉNA

Dospievajúca Julija sa počas víkendu pri Jadranskom mori rozhodne nahradiť svojho ovládajúceho otca jeho bohatým zahraničným priateľom.

Julijino dospievanie vyzerá navonok ako dokonalá idyla. Dni prežíva na skalnatom brehu Jadranu, v útulnom penzióne, ktorý prevádzkuje jej otec Ante. Vzťahy vo vnútri rodiny však majú od harmónie ďaleko. Ante je manipulatívny, žiarlivý tyran. Napätie medzi ním a jeho dcérou i ženou Nelou narastá vo chvíli, keď do ich domu príde starý rodinný priateľ Javier. Šarmantný cudzinec ponúkne Juliji možnosť úniku. Závan slobody vyvolaný jeho prítomnosťou sa prelína s atmosférou žiadostivosti a násilia.

Film chorvátskej režisérky Antonety Alamat Kusijanović Muréna, ktorý získal v Cannes cenu za najlepší debut, vyniká prenikavým štýlom, precíznou štúdiou charakterov a dokonale zachytenou atmosférou leta; tá pred hlavnou hrdinkou skrýva najprv síce nenápadnú, no i tak zásadnú životnú premenu.

Dráma, Chorvátsko/Brazília/USA/Slovinsko, 2021, 96 min, v pôvodnom znení (chorvátsky) s českými titulkami.

Réžia: Antoneta Alamat Kusijanović. Scenár: Antoneta Alamat Kusijanović, Frank Graziano. Kamera: Hélène Louvart. Strih: Vladimir Gojun. Zvuk: Julij Zornik. Hudba: Evgueni Galperine, Sacha Galperine. Hrajú: Gracija Filipović, Danica Čurčić, Leon Lučev, Cliff Curtis.

Distribútor: Filmtopia
Formát: MP4
Prístupnosť: MP15+
Vstupné: 4 €


 

Jablká - ilustračný obrázok k filmu

pondelok 22. august - JABLKÁ

Predfilm: MILÝ TATI
Film vykresľuje vzťah dcéry, ktorá si hľadá cestu späť k svojmu otcovi. Autorka našla listy, ktoré jej pred rokmi písal z väzenia. Listy plné lásky, akú už nikdy potom nezažila. Odpovedá na nich po rokoch – ako dospelá. Po rokoch objavené listy Diane pripomenuli, akí blízki si kedysi s otcom boli. Pokiaľ ich nerozdelili tradície.
Animovaný/dokument, ČR/SR, 2021, 13 min, r. Diana Cam Van Nguyen, MP12+.
---
JABLKÁ

Absurdná tragikomédia o náhlych stratách pamäti a trvalej potrebe byť niekomu nablízku.

Svet zasiahla záhadná pandémia. Ľudia bez dôvodu strácajú pamäť. Amnézia prichádza nečakane. Tí pacienti, ktorých vyhľadajú príbuzní, odchádzajú s nimi naspäť do svojich domov. Tí, ktorých totožnosť je neznáma, majú dve možnosti: buď zostanú v nemocnici, alebo sa pod pozorným dohľadom lekárov a psychológov zapoja do programu Nová identita.

Amnézia postihne aj Arisa, muža v strednom veku. Apatický muž súhlasí so zaradením do programu, ktorý síce nedokáže pacientom vrátiť pamäť, ale pomôže mu začať nový život. Vytvoriť si nové zážitky a spomienky.

Debutujúci Christos Nikou svojím štýlom patrí ku „gréckej divnej vlne“, ale do známej receptúry pridáva osviežujúce prvky nežnej melodrámy a horkej komédie o túžbe zabudnúť. Jablká sú groteskný portrét doby, ktorá vnucuje ľuďom pochybné recepty na šťastie.

Dráma/komédia, Grécko/Poľsko/Slovinsko, 2020, 90 min, v pôvodnom znení (grécky) s českými titulkami.
Réžia: Christos Nikou. Scenár: Christos Nikou. Kamera: Bartosz Świniarski. Strih: Giorgos Zafeiris. Hudba: Alexander Voulgaris. Hrajú: Aris Servetalis, Sofia Georgovassili, Anna Kalaitzidou, Kostas Laskos, Babis Makridis, Alexandra Aidini, Kimon Fioretos.

Distribútor: Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK)
Formát: MP4
Prístupnosť: MP15+
Vstupné: 4 €


 

Kde je Anna Franková - ilustračný obrázok k filmu

pondelok 29. august - KDE JE ANNA FRANKOVÁ

Predfilm: POSLEDNÁ
Príbeh ženy, ktorá ostala. Vracia sa na miesta dôverne známe v opustenom meste duchov. Krátkometrážny hraný film tvorcov spoločnosti EMEDI productions privádza divákov do sveta budúcnosti. Dokáže ešte niekto vidieť skutočnú hodnotu v Starej Zemi, ktorá je na predaj?
Hraný, SR, 2021, 24 min, r. Lukáš Vízner, Miriam Fulmeková.
---
KDE JE ANNA FRANKOVÁ

„Navzdory všetkému, stále verím, že ľudia sú vo svojom srdci dobrí.”

Kde je Anna Franková sa začína zázrakom: Kitty, imaginárna kamarátka, ktorej Anna Franková napísala svoj slávny denník, ožije v dnešnom Amsterdame. Kitty, ktorá si neuvedomuje, že odvtedy uplynulo 75 rokov, je presvedčená, že pokiaľ je nažive ona, musí byť nažive aj Anna. Sledujeme ju, ako sa vydáva na cestu do čias Anny Frankovej, aby našla svoju milovanú priateľku. Vyzbrojená vzácnym denníkom s pomocou svojho priateľa Petra, ktorý prevádzkuje tajné útočisko pre utečencov bez dokladov, sleduje Annine stopy od úkrytu až po jej tragický koniec v holokauste.

Kitty, stratená v súčasnom svete a znechutená nespravodlivosťou, ktorú znášajú detskí utečenci, chce naplniť Annin odkaz. Svojou úprimnosťou podáva posolstvo nádeje a štedrosti adresované budúcim generáciám.

Po medzinárodne uznávanom filme Valčík s Bašírom, nominovanom na Oscara, sa režisér Ari Folman, držiteľ Zlatého glóbusu, vracia s ďalším animovaným filmom Kde je Anna Franková, adaptáciou medzinárodne obľúbenej klasiky Denník Anny Frankovej.

Animovaný/historický/rodinný, Belgicko/Luxembursko/Holandsko/Izrael, 2021, 99 min, slovenský dabing.

Réžia: Ari Folman. Scenár: Ari Folman. Predloha: Anne Frank (kniha). Kamera: Tristan Oliver. Strih: Nili Feller. Hudba: Karen O. Zvuk: Aviv Aldema.

Distribútor: Film Europe
Formát: MP4
Prístupnosť: MP
Vstupné: 4 €

Dátum Podujatie
10. až 24.08.2022 Leto na divadelných doskách

Leto na divadelných doskách

na nádvorí Kežmarského hradu, každý večer o 20:30

V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenia budú konať v MsKS, Starý trh 46 Kežmarok.

Leto na divadelných doskách - plagát

Program:

  • 10. august - Commedia Poprad - MALKA - Vstup voľný

Novelu Františka Švantnera, predstaviteľa slovenskej lyrizovanej prózy, zdramatizovalo a v celoslovenskej premiére uviedlo Divadlo Commedia z Popradu v roku 2004. Predstavenie spája tvrdý život horalov s poetickými obrazmi a znakmi. Divákom prináša nevšedný umelecký zážitok aj vďaka hudbe Vinca Jaša. Po rokoch sa úspešné predstavenie - laureát Scénickej žatvy a účastník festivalu v Monaku - opäť vracia k divákom.

 

  • 18. august - Teater Komika - ZASTÁVKA - Vstup voľný

Neverbálne autorské komediálne predstavenie s prvkami pantomímy a klauniády je inšpirované celkom všednou každodennosťou. Hoci aj čakaním na autobusovej zastávke. Muž sa prizerá na nervóznu náhlivosť, zhon a nepochopiteľnú trmu-vrmu doby, ktorú žijeme. Spoj, ktorým chcel cestovať, zmešká a nasledujúci je v nedohľadne. Ako naložiť s časom? Predstavenie vypovedá o neplánovanom ocitnutí sa na periférii mesta, ktoré môže byť s trochou fantázie i zábavné. Táto Zastávka chce byť viac než obyčajnou zastávkou. Chce znamenať naozajstné zastavenie sa v prúde životných udalostí. Zastavte sa s nami.

Námet, scenár, réžia: Adrián Ohrádka
Hrajú: Adrián Ohrádka

 

  • 24. august - Gunagu - YOUTUBERI - Vstupné 5,00 €

Digitálna komédia.
Svet internetového portálu YouTube a jeho účinkujúcich –YouTuberov, od bizarných postavičiek s divným humorom až po svetovú špičku, akou je muž menom PewDiePie, ktorý „len“ komentuje počítačovú hru, ktorú sám hrá. A pritom ho sleduje päťdesiat miliónov ľudí! Ale uvidíme aj českú rodinu, v ktorej otec, mama aj starší brat majú na YouTube svoj program, no najväčšou hviezdou je ich deväťročný syn Risha. Ale zažijeme aj slovenského GoGoMana, maminy s bábätkami, ruského trolla z dezinformačných stránok či hackerku v najhlbšom pekle internetu, Deep Webe a Dark Webe. A príde aj Mark Zuckerberg!

Digitálna komédia v rýchlych a krátkych klipoch s pesničkami, s absurdným humorom Made in GUnaGU.
Za humorom tejto hry možno pocítime aj silu dezinformačných webov, ktoré šíria konšpiračné teórie a falošné správy a zrazu nechápeme, prečo toľko ľudí verí všetkému, čo na internete prečítajú a vôbec nemajú záujem si správu overiť? Čo nám ešte nové technológie prinesú? Máme sa na to tešiť, alebo sa toho báť?

Autor a réžia: Viliam Klimáček
Hrajú: Viktor Horján, Martin, Meľo, Monika Horváthová, David Hartl / alt. Vladislav Plevčík

Gunagu - YOUTUBERI - plagát

 

 

 

Dátum Podujatie
19.08.2022 Pavol Hammel

Pavol Hammel

Po úspešnom minuloročnom turné po slovenských hradoch pokračuje tohto roku Pavol Hammel v sprievode svojej kapely: klavíristu Petra Preložníka a gitaristu Juraja Buriana. Slovenská spevácka a gitarová legenda odohrá svoje veľké hity vo fascinujúcich priestoroch slovenskej histórie.

KEDY: piatok 19. augusta 2022 o 19:00

KDE: Nádvorie Kežmarského hradu

VSUPNÉ: Predpredaj na TicketPortal.sk

Dátum Podujatie
20.08.2022 Lutnový koncert - Csaba Nagy
Lutnový koncert - Csaba Nagy - plagát

Lutnový koncert

Csaba Nagy

The anatomy of melancholy - Lutnová hudba renesancie

KEDY: sobota 20. augusta 2022 o 19:00

KDE: Kaplnka Kežmarského hradu

VSTUPNÉ: dobrovoľné

Dátum Podujatie
28.08.2022 Oslavy 78. výročia SNP

Pietna spomienka pri príležitosti 78. výročia

Slovenského národného povstania

 

KEDY: nedeľa 28. augusta 2022

KDE: Kežmarský hrad

September 2022
Dátum Podujatie
10.09.2022 Stredoveký večer
20.09.2022 Neskoro večer - Talkshow Petra Marcina - jesenné turné 2022
Neskoro večer - Talkshow Petra Marcina

Neskoro večer

Talkshow Petra Marcina - jesenné turné 2022

KEDY: utorok 20. septembra 2022 od 19:00

KDE: Kežmarský hrad

VSTUPNÉ: predpredaj na PREDPREDAJ.sk

Najúspešnejšia slovenská TalkShow opäť mieri za svojimi divákmi!

Peter Marcin prichádza so zájazdovou verziou najpopulárnejšej slovenskej TalkShow. Môžete sa tešiť na skvelú LIVE atmosféru, pútavé rozhovory, zábavné príhody a scénky, pesničky, či interakcie s divákmi! Čaká na vás úplne nová zostava hostí - spevák Mário „Kuly“ Kollár, herečka Dominika Richterová a herec Martin Klinčúch.

A možno príde aj „Malý Mirko“...

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti