1 2 3

Cieľom projektu Exteriérová výstava a propagačná brožúra Múzea v Kežmarku je propagácia Múzea v Kežmarku, ktoré sídli v centre mesta Kežmarok. Ide o vyhľadávanú turistickú destináciu, ktorú je potrebné ešte viac dostať do povedomia domácich aj zahraničných návštevníkov.

Koncepcia samotného projektu je rozdelená na dve časti:

  1. na exteriérovú výstavu, ktorá pozostáva z 12 hliníkovo – plastových panelov s rozmermi 130 x 130 cm, na ktorých sú zachytené dôležité historické fakty z histórie hradu a okolia, jeho stavebno-historický vývoj, majitelia, legendy až po súčasné expozície. Texty pod fotografiami sú dvojjazyčné – slovenské a anglické. Panely sú inštalované na drevených stánkoch na nádvorí hradu. Tento priestor počas celého roka je prístupný pre návštevníkov a zároveň sa tu počas roka usporadúvajú mnohé zaujímavé kultúrne podujatia pre domácich aj zahraničných turistov (napr. medzinárodné festivaly: EĽRO, Sviatok kultúry a vzájomnosti, Festival krojovaných bábik, Noc literatúry, Medzinárodný deň a noc múzeí…).
  2. S tým istým zámerom sme vydali aj propagačnú brožúru Múzeum v Kežmarku – Kežmarský hrad, ktorá vyšla v náklade 5000 kusov v slovenskej verzii a 5000 kusov v anglickej verzii. Brožúra má 24 strán, formát 155 – 225 mm, farebná tlač, 70 farebných obrázkov, kriedový papier. Brožúra vďaka kvalitným fotografickým záberom, stručným a výstižným textom spĺňa kritérium reprezentatívnej publikácie, ktorú návštevníci Múzea v Kežmarku, ale aj v informačnom stredisku a ďalších zariadeniach v meste Kežmarok získajú zadarmo.
Ukážka exteriérového výstavného panelu. Ukážka exteriérového výstavného panelu.
   
Ukážka exteriérového výstavného panela.

Výstavu a publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

FPU financoval projekt vo výške 4 000,- €. Múzeum v Kežmarku vo výške 400,- €.

Fond na podporu umenia
Prešovský samosprávny kraj Múzeum v Kežmarku

 

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti