1 2 3

Noc múzeí a galérií - banner

Kežmarský hrad je opradený bohatou históriou a legendami od svojich počiatkov, roku pána 1463. Jeho múry dodnes dýchajú príbehmi ľudí, ktoré sa časom zmenili na legendy. Jednou z nich je aj legenda o žene, ktorej duša ostala uväznená medzi svetom živých a mŕtvych za zradu voči svojmu pánovi, váženému Imrichovi Thökölymu.

Prinášame vám jednu z najznámejších legiend Kežmarského hradu netradičným spôsobom ako audio nahrávku s názvom

Zradkyňa, ktorej sa neodpúšťa

 

V nadväznosti na príbeh blúdiacich duší po Kežmarskom hrade sprístupňujeme aj film z produkcie Slovak Ghost Hunters, ktorí navštívili náš hrad na konci augusta a strávili na Kežmarskom hrade víkendovú noc. Skúmali existenciu paranormálnych javov a snažili sa zistiť, kto po nociach máta v priestoroch hradu...

Film z produkcie Slovak Ghost Hunters

Ak sa niekedy počas neskorého večera túlate v okolí Kežmarského hradu, môžete si všimnúť, že sa u nás občas svieti, aj keď tam už žiaden zamestnanec nie je. My sami si kladieme otázku, kto alebo čo môže zapínať svetlá? Často dochádza k nevysvetliteľným poplachom, na ktoré chodíme s políciou a ani služobné psy doteraz nedokázali určiť, čo je príčinou poplachu.

Mnoho zamestnancov múzea, brigádnikov či hercov divadla exTeatro, ktorí hrajú v neskorých večerných hodinách počas Krvavých dejín, počuli v hrade kroky či štrnganie kľúčov. Niektorí dokonca videli tieň, akoby čiernu postavu...môže to byť práve často spomínaná kľučiarka Imricha Thökölyho?

V hrade sú miesta, kde zvieratá zneisťujú, psy sú nepokojné, niektoré dokonca odmietajú vojsť do miestnosti...Čo sa tam v minulosti mohlo stať? Kto odtiaľ nikdy neprešiel na druhú stranu? Čo ho ešte stále drží na tejto pozemskej púti?

V deň, kedy k nám tím Slovak Ghost Hunters prišiel, sa krátko predtým jedna z entít prejavila a spustila poplach v uzamknutom sklade. Zostávalo už len nájsť ju a zaznamenať s prístrojmi počas noci...

To, čo skutočne sa podarilo objaviť a zachytiť v útrobách hradu zistíte v nasledujúcom videu, ktoré sa podarilo vytvoriť.

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti