1 2 3 4

Kalendár podujatí

Podujatia v období od Jún 2020Máj 2021

01. až 07.06.2020 týžDEŇ detí na Kežmarskom hrade

týžDEŇ detí na Kežmarskom hrade

týžDEŇ detí na Kežmarskom hrade - plagátMilé deti. Aj keď sa tohtoročný deň detí nebudete môcť potešiť krásnou rozprávkou v podaní exTEATRA, nebojte sa, na váš sviatok sme nezabudli.

Všetky deti, ktoré nás v týždni od pondelka, 1.6. do nedele, 7.6.2020 navštívia, budú mať vstupné do hradu zadarmo a získajú sladkú odmenu a malý darček.

Navyše sa môžete zapojiť do súťaže o spoločenskú hru "Cestujeme po hradoch a zámkoch". Pri hraní hry sa určite inšpirujete, aké ďalšie krásne miesta na Slovensku sa oplatí navštíviť.

Na konci týždňa v nedeľu vyžrebujeme výhercu a budeme ho následne kontaktovať.

Dátum Podujatie
04.06.2020 Divadlo Babadlo ako psíček a mačička
Divadlo Babadlo ako psíček a mačička - plagát.

Divadlo Babadlo ako psíček a mačička

Rozsahom neveľká, ale umelecky významná tvorba Josefa Čapka určená pre deti a mládež (ale rovnako i dospelým) už dávno patrí do klasického fondu českej literatúry. Kultivovane, umne v sebe spája komický, zábavný aspekt s ľudskou múdrosťou a to bolo dôvodom nášho divadla siahnuť po vtipných a múdrych príbehoch psíčka a mačičky.

Príbeh ponúka ponúka detskému divákovi originálne moderné príbehy budujúce na etických princípoch ľudovej slovesnosti. Prináša hravé nápady, situácie, v ktorých sa nenásilne dieťa konfrontuje s dôležitými ľudskými charakterovými hodnotami. Dramatizácia, ktorá vznikla pre potreby bábkového divadla voľne spája viacero príbehov z knihy Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Využíva čiastkové epizódy alebo motívy príbehu jedného dňa, ktoré prežijú spolu psíček s mačičkou. Dramatizácia rešpektuje štýl a poetiku autora. Pre divadelné stvárnenie ponúka dramatizácia tvorcom viacero akčných, komických situácií, ktoré sú pre detského diváka pútavé, udržiavajú jeho vnímavosť a poskytujú možnosť interaktivity. Predstavenie je kombináciou živých hercov a bábok.

KEDY: štvrtok 4. júna 2020 o 15:00

KDE: nádvorie Kežmarského hradu

VSTUPENKY:

  • Predpredaj online na stránkach organizátora predstavenia MSKSkezmarok.sk.
  • Predpredaj je vzhľadom na aktuálne prijaté opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19 obmedzený na maximálne 100 vstupeniek.

Dĺžka predstavenia: 45 min.

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

PARTNERI:
- Webmaster: Drakomir
- exTEATRO