1 2 3

Vianočné tvorivé dielne na Kežmarskom hrade

Obsah:

 

 

Plagát k podujatiu Pomôžte nám vianočne vyzdobiť Kežmarský hrad!

Z dôvodu neutíchajúcej pandémie COVID-19 sme túto aktivitu prispôsobili momentálnej situácii a opatreniam. Tohtoročné Vianočné dielne budú - podobne ako v minulom roku - fungovať formou tzv. home-office.

Tvorivé dielne pozostávajú opäť z dvoch tém. Jednou je výroba vianočných sánok a druhou tvorba veselých snehuliakov. Tieto témy sú určené pre skupiny aj triedy, ktoré sa naďalej učia prezenčnou formou. Keďže v kolektíve je sila aj pomoc vyučujúcich. Ich veľkosť, materiálne spracovanie, plastickosť, respektíve plošnosť, výzdoba - toto všetko nechávame na vašej fantázii a tvorivosti.

Samozrejme, do výroby sa môžu zapojiť aj jednotlivci, ktorí zostali doma alebo sa učia dištančne. Boli by sme radi, ak by tieto výrobky vyhotovili deti spolu s rodičmi, starými rodičmi či súrodencami. Podobne ako v prvej skupine, aj tu nechávame výrobu na deťoch. Materiálne spracovanie, farebnosť, veľkosť, plastickosť/plošnosť.

Výrobky detí a tried môžete priniesť vy, rodičia či detičky priamo k nám do Múzea v Kežmarku, kde budú súčasťou výzdoby hradu v rámci každoročnej Vianočnej prehliadky. Jej tohtoročný názov znie "Medové Vianoce". Ak sa zapojíte do tvorivých dielní, automaticky ste v súťaži o vstupenku na špeciálnu prehliadku hradu v rámci Medzinárodného dňa detí v budúcom roku 2022. Triedy môžu získať jednu vstupenku pre celú triedu a jednotlivci vstupenku pre rodinu (dvaja rodičia + dve deti).

Z vašich výrobkov vyberieme tie najkrajšie a výhercov zverejníme po skončení vianočných sviatkov. Vaše dielka, ale aj veľké diela môžete priniesť do kancelárií Kežmarského hradu do utorka 14. decembra 2021. Adresa: Múzeum v Kežmarku, Hradné námestie 42, 06001, Kežmarok

V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať na čísle: 0918 742 726.

Prikladáme aj rôzne inšpirácie:


Pomôžte nám aj tento rok rozžiariť Kežmarský hrad svojimi nádhernými výrobkami a priniesť tak radosť do priestorov nášho múzea.

 

Drevený snehuliak (video bude zverejnené 7.12.2021 o 17:00)

 

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti