1 2 3

Obsah:

 

Fotogaléria - autor fotografií Drahomír Thomay

 

Rozprávka - Frankensteinova teta - ilustračný obrázokFrankensteinova teta

Rozprávka na Kežmarskom hrade

 
Každý hrad má svojich duchov aj svoje strašidlá. Hana prichádza na svoj starý hrad a už od začiatku sa jej niečo nepozdáva. Ľudia o hrade hovoria zvláštne legendy a ani Hane sa hrad nepozdáva. Stretáva tam ľudí, ktorí by už nemali žiť – ako to, že ich vidí a rozpráva sa s nimi? Vraj zostrojili umelého človeka – ale čo je to za hlúposť? Veď to sa nedá. V noci počuť zavýjanie vlkov a krásna Alžbeta dokáže prechádzať cez steny. Čo to má všetko znamenať?

Príďte na Kežmarský hrad a spoznajte jeho obyvateľov, ktorých bežne nevidno, ale žijú tam stáročia. Prečo sa stali duchmi? A prečo sa ich ľudia boja? Výpravná rozprávka Frankensteinova teta na motívy novely, ktorú napísal Alan Rune Pettersson o duchoch a strašidlách, ktoré môžu byť všade okolo nás.

Predstavenie hráme pre školy v dňoch od pondelka 29. do stredy 31. mája, začíname o 8:00

Vstup do hradu každých 20 minút, dĺžka predstavenia do 90 minút.

 

Novinka:

Tento rok vám ponúkame novinku: príďte si urobiť príjemný, strašidelný, romantický, už takmer letný podvečer do priestorov Kežmarského hradu.

Rozprávku nielen pre deti budeme hrať v nedeľu 28. mája 2023, pre veľký záujem už od 15:00. Vstup je každých 20 minút, hráme až do neskorých večerných hodín.

Tieto predstavenia sú určené pre dospelých divákov, rovnako ako aj pre deti. Veď aj dospelí sa radi boja a páčia sa im rozprávky.

Vstupenky je možné si vopred rezervovať.

Lístky si môžete zakúpiť v pokladni Kežmarského hradu každý deň od 9:00 - 16:30.

 

Rezervovať voľné vstupy môžete telefonicky na čísle 0918 742 726 alebo e-mailom na lektori@kezmarok.com. V tabuľke sa zobrazuje aktuálna obsadenosť vstupov.

 

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti