1 2 3

Festival za €uro

Festival za €uro - plagát

Ani toto leto sa nemôže uskutočniť už odkladaný 30. ročník Európskeho ľudového remesla, preto nádvorie Kežmarského hradu už po druhýkrát v sobotu 10. júla 2021 ožije jednodňovým podujatím s názvom Festival za €uro, ktorý obyvateľom a návštevníkom mesta aspoň sčasti pripomenie remeselno-kultúrny charakter vychýreného festivalu.

od 9:00 rána v stánkoch na nádvorí hradu svoju prácu a výrobky predstaví niekoľko miestnych a regionálnych remeselníkov. Priestor medzi nádvorím a múzeom bude patriť stredovekej kuchyni, ukážkam hrnčiarskeho remesla, lukostreľbe a ďalším dobovým atrakciám.

V kultúrnom programe od 10.00 h postupne vystúpia viaceré folklórne súbory:

Podtatranček, Goralik, Letnička, Jánošíček, Maguráčik, Magurák, ale aj tanečná formácia Baila Magic Ladies, skupina historického šermu Slovenská turnajová spoločnosť, Sokoliari sv. Bavona či mini disco z populárneho projektu Dorotka z Fidorkova.

Podujatie potrvá do 17.00 h, o tri hodiny neskôr naň nadviaže koncert populárneho speváka Adama Ďuricu so samostatným vstupným.

Vstupné na Festival za €uro je 1 euro, každý návštevník dostane na ruku náramok, s ktorým môže z hradného nádvoria vychádzať a zasa sa vracať bez toho, aby znova zaplatil za nový lístok. Ak sa už pri odchode rozhodne, že sa späť nevráti, bude požiadaný o vrátenie náramku, aby sa mohli na podujatie dostať aj ďalší diváci, keďže stále platí obmedzenie počtu návštevníkov hromadných akcií.

 

Prehliadky expozícií Kežmarského hradu

Počas podujatia Festival za €uro budú individuálne vstupy do expozícií Kežmarského hradu od 9:00 do 17:00.

VSTUPNÉ do expozícií:

 

 

Fotogaléria - autor fotografií Drahomír Thomay

Múzeum v Kežmarku
Hradné námestie 42
060 01 Kežmarok
IČO: 37781227 DIČ: 2021452323

Údaje o webovom sídle:
- Prevádzkovateľ: Múzeum v Kežmarku
- Správca webu: Drahomír Thomay
- Dizajn r. 2017, funkčnosť PHP 7.2 r. 2019
- Redakčný systém CMSimple
- Vyhlásenie o prístupnosti